Poplatky spojené s refinancovaním

prefinanacovanie pôžičky


prefinancovanie uveru


refinancovanie pozicky

Výpočet refinancovania, poplatkov spojených s predčasným splatením hypotéky

V každej banke s najväčšou pravdepodobnosťou narazíte na určité poplatky, ktoré Vás možno nepríjemne prekvapia. Bežne ide poplatok za predčasné splatenie hypotéky alebo úveru v rôznej percentuálnej výške (cca 2% až 5% zo splatenej sumy), či skryté poplatky spojené so súdnym znalcom. V čase krízy však niektoré banky môžu pre zlepšenie pozície ponúkať novým klientom rôzne akcie, vďaka ktorým ušetríte niekoľko desiatok, či stoviek eur.

Práve poplatky spojené s refinancovaním môžu úver, či hypotéku predražiť natoľko, že v skutočnosti preplatíte viac ako v starej banke alebo nebankovke. Nezabúdajte ani na dĺžku splátkového kalendára, ktorý taktiež môže Vašu hypotéku, či úver predražiť.

Kedy nie je možné podľa zákona refinancovať hypotéku alebo úver?

V tomto prípade sa vzťahujú podľa zákona obmedzenia len na hypotéku pre mladých, ktorá je dotovaná aj štátom. Okrem toho je však možné naraziť aj na iné “bariéry“. Z toho dôvodu si dôkladne zistite všetky informácie o refinancovaní v danej banke.

Porovnanie banky a nebnkovky

prefinancovanie uveru


refinancovanie pozicky >

Refinancovania – bankou

Väčšina bánk má v súčasnej dobe rozdielne úroky, a taktiež poplatky za poskytnutie hypotéky, či úveru. Na trhu je momentálne najvýhodnejšia hypotéka od Slovenskej sporiteľne s úrokom 2,89 %. Naopak najmenej výhodná hypotéka je v súčasnosti “Praktická hypotéka na splatenie úveru“ od Poštovej banky. V prípade refinancovania úverov sa podmienky líšia od konkrétnych finančných produktov, ktoré sú navrhnuté pre stálych, ale aj nových klientov.

Refinancovanie – nebankovou spoločnosťou

V prípade, ak nespĺňate kritéria pre refinancovanie hypotéky, či úveru v banke, máte na výber medzi niekoľkými nebankovými spoločnosťami. V tomto prípade však odporúčame voliť overené spoločnosti, ktoré nemajú v podmienkach žiadne likvidačné skryté poplatky. Okrem toho odporúčame si zistiť aj výšku úrokov a RPMN úveru, či hypotéky.

Galéria

refinancovanie prefinancovanie konsolidacia nizsie splatky uroky zdrave financie

Môžete žiadať o refinancovanie ?

Aj v tomto prípade platia určité pravidlá, ktoré musí klient spĺňať. Hlavným kritériom je samozrejme nemať záznam v registri dlžníkov (v prípade “nebankoviek“ toto kritérium nie je vždy podstatné), trvalé bydlisko v SR a stály mesačný príjem. Samozrejme, ak plánujete refinancovať hypotéku je potrebné aj ručenie, či už treťou osobou alebo nehnuteľnosťou.

Výhodnosť a benefity

Najvhodnejšie je teda v prípade hypotéky, či úveru využiť refinancovanie v čase, keď banky napríklad ponúkajú fixné úroky na hypotéku. V súčasnej dobe sú naviac ako sme spomínali úroky na historických minimách, čo by malo byť pre Vás ďalším veľkým lákadlom.