Ako postupovať pri refinancovaní alebo konsilidácií

prefinanacovanie pôžičky


prefinancovanie uveru


refinancovanie pozicky

Kde a s čím začať postup prefinancovanie hypotéky alebo úveru

Pre mnohých sa môže zdať, že refinancovanie úveru, či hypotéky nezvládnu. Áno, dá sa povedať, že refinancovanie môže byť pre niektorých ľudí náročnejšie, ale nič nemožné. Na trhu je však aj množstvo finančných poradcov, ktorí za určitý poplatok ochotne klientovi zistia všetky potrebné informácie k refinancovaní hypotéky alebo akéhokoľvek úveru.

Pre tých, ktorí tento postup chcú zvládnuť sami odporúčame zistiť, čo najviac informácií o danom finančnom produkte, ktorí chcete refinancovať. Množstvo informácií je dnes možné zistiť aj na internete. S informáciami, ktoré si chcete overiť by Vám mali s určitosťou pomôcť v danej banke, kde chcete úver refinancovať. Okrem toho by Vám však mala Vaša banka dať informáciu kedy sa bude prehodnocovať percento úroku o aktuálnom úveru. Ďalej je potrebné si zistiť taktiež aj výšku úrokovej miery na ďalšie obdobie. Preto je ideálne voliť fixáciu na dlhšie obdobie, hlavne v období, keď sú úroky veľmi nízke.

Ďalšou informáciou, ktorú potrebujete pre úspešné zvládnutie refinancovania je výška a celková dĺžka splácania hypotéky alebo úveru. Práve vďaka tomu si jednoducho vypočítate, či sa Vám naozaj oplatí ísť ku konkurencii alebo naopak je pre Vás výhodnejšie ostať v súčasnej banke. Mimo toho je rozumné si zistiť ako sme spomínali aj výšku poplatkov za refinancovanie v banke.

Koľko to celé bude stáť

cena prefinancovania

Koľko za to zaplatíme aká je cena

V tomto prípade neexistuje všeobecná odpoveď pre všetky spoločnosti. Každá jedna banka alebo nebanková spoločnosť si môže účtovať rôzne poplatky za poskytnutie úveru. V súčasnej dobe je však na trhu množstvo spoločností, ktoré poskytujú refinancovanie bez alebo s minimálnym poplatkom. S prípadnou celkovou výšku poplatku alebo dlhu voči starej banke, či nebankovej spoločnosti by ste mali byť vopred oboznámený, keďže práve poplatky môžu byť rozhodujúcim faktorom, či je naozaj výhodné žiadať refinancovanie pôžičky, či hypotéky. Okrem toho však nemôžeme zabudnúť ani na prípadné poplatky súvisiace so znaleckým posudkom ceny Vašej nehnuteľnosti.

Galéria

refinancovanie prefinancovanie konsolidacia nizsie splatky uroky zdrave financie

Môžete žiadať o refinancovanie ?

Aj v tomto prípade platia určité pravidlá, ktoré musí klient spĺňať. Hlavným kritériom je samozrejme nemať záznam v registri dlžníkov (v prípade “nebankoviek“ toto kritérium nie je vždy podstatné), trvalé bydlisko v SR a stály mesačný príjem. Samozrejme, ak plánujete refinancovať hypotéku je potrebné aj ručenie, či už treťou osobou alebo nehnuteľnosťou.

Výhodnosť a benefity

Najvhodnejšie je teda v prípade hypotéky, či úveru využiť refinancovanie v čase, keď banky napríklad ponúkajú fixné úroky na hypotéku. V súčasnej dobe sú naviac ako sme spomínali úroky na historických minimách, čo by malo byť pre Vás ďalším veľkým lákadlom.